LABİOPLASTİ

Labioplasti, labia minora'nın (küçük dudakların) boyutunu küçültmek için yapılan ameliyattır. Küçük dudaklar vajinal açıklığın her iki tarafındaki deri uzantılarıdır.
https://www.drberraonsoy.com/wp-content/uploads/2023/03/Oyku-70.jpg

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, labia minora’nın (küçük dudakların) boyutunu küçültmek için yapılan ameliyattır. Küçük dudaklar vajinal açıklığın her iki tarafındaki deri uzantılarıdır .

Labioplastiye ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İç dudaklarınızın görünümünden rahatsızsanız veya dar giysiler giyerken, belirli egzersizler yaparken veya cinsel ilişkiye girerken rahatsızlık yaşıyorsanız, labioplasti bir seçenek olabilir.

Labioplasti nasıl yapılır?

Labioplasti, genel anestezi veya sedasyonlu lokal anestezi kullanılarak ofis ortamında yapılabilir.  Vajinal dudakların kısaltılmasını veya yeniden şekillendirilmesini içerir.  İstenmeyen doku bir neşter veya lazer ile kesilir.  Gevşek kenar, ince ve kendiliğinden eriyen dikişlerle dikilir.

Labioplasti ağrılı mıdır?

Labioplasti iyi tolere edilen bir işlemdir ve fazla ağrı veya rahatsızlık hissetmezsiniz.  İşlem tamamlandıktan sonra yardım almadan hemen hareket edebilirsiniz.

Labioplasti ne kadar sürede iyileşir?

İlk şişlik, ağrı ve geçici renk değişikliği ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta içinde azalır.  Çoğu hastamızda şişlikler altı hafta kadar devam edebilir.  Bununla birlikte, labioplastinizin nihai sonuçlarını görmek için, operasyona bağlı ödemin tamamen kaybolması beklenmelidir. Dört ila altı ay kadar süren bir iyileşme süreci gerekebilir .

Vajina Daraltma ve Labioplasti Arasındaki Fark Nedir?

Hem vajinoplasti hem de labioplasti, vajina gençleştirme tedavileridir.

Vajinoplasti, yaşa ya da normal doğuma bağlı bağ doku kaybı  nedeniyle genişleyen vajinayı sıkılaştırmak için uygulanan; idrar kaçırma, barsakların zayıflayan vajina duvarından fıtıklaşması gibi sorunlara yönelik olarak da yapılan ameliyattır .

Labioplastinin faydaları nelerdir ?

🌀Vajinal bölgenin genel görünümünü iyileştirir.

🌀Büyük labial dokuların neden olduğu rahatsızlığı azaltır.

🌀Düzensiz labiaların neden olduğu tahrişi azaltır.

🌀Cinsel ilişkide özgüveninizi arttırır .

https://www.drberraonsoy.com/wp-content/uploads/2022/08/price_plan_03-2.jpg

RANDEVU ALIN

Randevularınız için +90 516 166 97 97 numaralı telefonumuzu arayarak veya  whatsapp üzerinden yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.
Sizlere en uygun gün ve saati oluşturmak için hizmetinizdeyiz.